Moduły komunikacji z systemem alarmowym

moduły komunikacji z systemem alarmowym

Moduły komunikacji z systemem alarmowym

różnią się rodzajem medium transmisyjnego. Jeszcze całkiem niedawno głównym medium transmisyjnym z centralami było analogowe łącze telefoniczne (PSTN). Dzisiaj praktycznie nikt ich już nie używa. Nawet jeśli w domu znajduje się telefon stacjonarny to jest on poprowadzony na łączu cyfrowym (ISDN) . Dlatego też komunikacja z centralami przeniosła się na: komunikację poprzez GSM/GPRS opartą na karcie SIM.

Moduł GPRS-A

GPRS-Amoduł w komplecie z obudowąGPRS-A bez obudowyi ten sam moduł bez obudowy

oraz komunikację poprzez TCP/IP

Moduł ETHM1-PLUS

ETHM-1 PLUSGPRS-A

Całkiem młody moduł oparty na komunikacji przez kartę SIM, którego premiera miała miejsce 19 lutego 2018. Zastąpił starsze moduły Satela:

  • GPRS-T1 – konwertuje sygnały z dialera telefonicznego (TIP/RING) centrali alarmowej i zamienia je na smsy. Dzięki temu możemy ustalić źródło alarmu, a więc będziemy wiedzieć która czujka uruchomiła alarm.
  • GPRS-T2posiada 2 wyjścia typu OC
  • GPRS-T4 – posiada dodatkowe 2 wyjścia przekaźnikowe (razem 4 wyjścia)
  • GPRS-T6 – możliwość podłączenia dedykowanego zasilacza buforowego APS-612

Można by rzec 4 in 1!!!! ale to nie wszystko:

Moduł GPRS-A działa na zasadzie powiązań wejść i wyjść, dlatego możemy go podpiąć do każdej centrali alarmowej, która posiada jeszcze wolne wejścia i wyjścia. Mogą to być centrale starszego typu jak CA-10 Satela, ale także centrale innych firm, które nie posiadają własnego modułu komunikacyjnego. Moduł ten potrafi także działać samodzielnie. Nie zastąpi nam centrali alarmowej – nie mamy w tym module możliwości uzbrajania i rozbrajania modułu. To co wyróżnia go jeszcze spośród starszych braci to możliwość podłączenia do niego dzięki wejściom analogowym, dowolnych czujników mierzących różne wielkości fizyczne, zgłaszając przekroczenie zadanych wartości progowych. których pracę może monitorować.

Urządzenie może przekazywać powiadomienia kilkoma niezależnymi torami.

 • wiadomości SMS
 • komunikaty PUSH
 • bezkosztową usługę CLIP

Dzięki czemu informacja na pewno dotrze do odbiorcy conajmniej jedną ze ścieżek, nawet gdyby pozostałym się nie udało.