INTEGRA CONTROL – uaktualnienie aplikacji dla central Integra

uaktualnienie integra control 2018

Dzisiaj ukazało się uaktualnienie aplikacji INTEGRA CONTROL dla central Integra firmy Satel dla App Store.

Dla kogo uaktualnienie aplikacji INTEGRA CONTROL?

Wydawałoby się, iż programiści Satela zrobili świetną robotę już ostatnim razem gdy zmienili funkcjonalność i nazwę aplikacji Integra Control, która została następcą wszystkich dostępnych do tej pory wersji aplikacji MobileKPD, w tym również wersji Pro.

Dlaczego, więc ukazało się nowe uaktualnienie? Głównym powodem nowej aktualizacji jest umożliwienie konfiguracji nowego modułu komunikacji Satela INT-GSM. We wcześniejszej wersji aplikacji integra control przy „połączeniu przez serwer Satel” musieliśmy wpisać tzw.  MAC adres karty sieciowej modułu ETHM-1 PLUS. Jako, że nowy moduł INT-GSM nie posiada karty sieciowej do jego poprawnej konfiguracji wymagane jest teraz wpisanie numeru IMEI. Oczywiście przy konfigurowaniu ethm’a dalej wpisujemy mac adres jej karty sieciowej. Dlatego też nowa aplikacja posiada taką oto rubrykę:

OPCJA MAC - IMEI Integra Control

Nowe funkcjonalności.

Oczywiście na aktualizacji aplikacji skorzystają wszyscy użytkownicy Integry ponieważ przy okazji dostosowania aplikacji Integra Control do nowego modułu, dodano lub udoskonalono parę bardzo przydatnych funkcji.

Oto nowe funkcjonalności aplikacji INTEGRA CONTROL w wersji 5.0 na iOS:

  • Edytowalne zakładki główne.

edytowalne zakladki glowne integra control

Na biało pokazano ikony, które są w zakładkach głównych. Żeby je zmienić ich kolejność lub rodzaj musimy przeciągnąć je po kolei na dół w odpowiednie miejsce i zatwierdzić przyciskiem Gotowe.

  • Nowe – bardziej intuicyjne sterowanie automatyką, dzięki większej ilości makr przedstawionych graficznie:

sterowanie automatyka integra control

  • Podgląd obrazu z kamer IP

podglad obrazu z kamer ip integra control

  • Łatwiejsza konfiguracja aplikacji dzięki użyciu kodu QR (wreszcie dla iOS)

konfiguracja aplikacji przy pomocy kodu qr w ios integra control

W poprzedniej wersji aplikacji pod iOS nie było takiej możliwości, co nieraz wywoływało uśmiechy politowania tych, którzy nie mieli w wielkim poważaniu giganta z Cupertino, ponieważ poprzednia wersja aplikacji na system android taką funkcjonalność już posiadała.

  • Różne dźwięki powiadomień (coś na co wszyscy długo czekali)

Długo na to czekaliśmy –  ale jest!

Przy powiadomieniach PUSH możemy zmieniać dźwięki powiadomień np. dla zdarzenia typu alarmowego może być inne niż dla awarii czy załączania i wyłączania czuwań. Bardzo przydatna funkcja jeśli nie mamy np modułu GPRS-A , który by do nas zadzwonił. Moduł INT-GSM narazie nie posiada funkcji CLIP tzn. dzwonienia do użytkowników w razie alarmu. Można tylko zadzwonić na numer modułu np. w celu wysterowania któregoś wyjścia.

  • Temperatura

integra control temperatura

  • Wyszukiwarka wejść

Jeśli mamy powyżej 16 wejść w systemie funkcja bardzo przydatna i pożądana :), a przecież może ich być znacznie więcej)

Parę mniej istotnych zauważonych zmian

  • pokazany czas na wyjście (poniżej 15 sek.) przy uzbrajaniu systemu z aplikacji

integra control czas na wyjscie

  • pokazane obok nazw wejść także typy reakcji:

typy reakcji wejsc integra control

Pamiętajmy iż narazie uaktualnienie jest dostępne tylko na urządzenia z systemem iOS tzn Apple’a. Użytkownicy  systemów android mogą się spodziewać uaktualnienia na dniach, ponieważ obie aktualizacje zostały przesłane do repozytoriów firm Apple i Google w tym podobnym czasie.