Perfecta IP

Perfecta IP – przyszłość prostych alarmów domowych.

Dzisiaj w ofercie firmy Satel pojawiły się dwie nowe centrale alarmowe z rodziny Perfecta. Centrale alarmowe Perfecta to proste centrale do mieszkań i domów dla użytkowników, którzy wymagają od systemu SSWIN tylko funkcji alarmowych bez innych, rozbudowanych funkcji, które umożliwia w dzisiejszych czasach system alarmowy.

Tak, więc ma miejsce premiera central PERFECTA-IP 32 oraz PERFECTA-IP 32-WRL.

 

Co takiego jest w tych centralach, że ośmieliłem się nazwać je mianem przyszłości alarmów domowych? Otóż centrale te charakteryzuje prosta architektura, tzn. są to centrale kompaktowe, które niejako „na pokładzie” posiadają już różne użytkowe moduły.

W wypadku centrali Perfecta-IP 32 centralę tą będzie można podpiąć do sieci ethernet po kablu poprzez wbudowany port ETH.

Natomiast centralę Perfecta-IP 32 WRL wyposażono jak wyżej oraz w gotowy do użycia moduł bezprzewodowy w częstotliwości 433 MHz do podłączenia czujek, manipulatorów, sygnalizatorów.

Szkoda, że producenci nie pokusili się jednak o wersję centrali z wbudowaną kartą WIFI, w końcu brak możliwości podłączenia centrali pod domową sieć WIFI, można łatwo ominąć podłączając do portu ETH  po kablu prosty router np. TL-WR802N w trybie klienta, który łączymy już bezpośrednio do domowego WIFI, jednak wymaga to kilku zabiegów oraz wiedzy na temat zagadnień IT, no i oczywiście jest to dodatkowy koszt.

Obiecuję, że gdy centrale te będą dostępne u dystrybutorów i będę miał okazję przetestować je osobiście podzielę się z Wami wrażeniami i spostrzeżeniami.